Загальна характеристика професії
Електрика – “сукупність явищ, у яких виявляється існування, рух і взаємодія заряджених часток” (Радянський енциклопедичний словник, М., 1979).
Ще в VI столітті до н.е. люди відкрили, що тіла можуть бути приведені в особливий стан – наелектризовані. Цей факт описав грецький філософ Фалес Мілетський. За його словами, ткалі помітили здатність янтарю, потертого об вовну, притягати до себе легкі предмети, не стикаючись з ними. Однак закон взаємодії заряджених тіл був установлений Кулоном у XVIII столітті. У 1880 році французький фізик М. Депре заявив про можливість передачі електроенергії по проводах. Він же побудував першу лінію електропередачі.
У 1883 році М. Фарадей відкрив електромагнітну індукцію – явище, що лягло в основу електротехніки. Він же ввів поняття електричного і магнітного полів. Багато чого в історії електротехніки пов’язано з ім’ям Т. Едисона (1847-1931р.р.). Він є автором приблизно 1000 винаходів в області електротехніки. Едисон удосконалив лампу накалювання, побудував першу у світі електростанцію суспільного користування (1882р.).
До кінця XIX ст. людство стояло на порозі тотальної електрифікації. Так, в цей час з’явилися перші електрики – спочатку, звісно, на Заході, в Англії, та через кілька років електричні лампочки з успіхом використовували вже в царській Росії. Чимало аристократів ще не знали, що таке вмикач та вимикач, як користуватися винаходом, а головне, як зробити таке “диво” у себе вдома. Тому в позаминулому сторіччі працівники з обслуговування “люстричества” – як називали тоді електрику, були на вагу золота.
Роки минули – електричною лампою нині нікого не здивуєш, а от професія електрика й досі має шалений попит на ринку праці.
Комментариев нет:
Отправить комментарий